logo%20amami%20temp_edited.png

קהילת אממ"י מורכבת מאוסף של קהילות והתארגנויות שהתלכדו ביחד על מנת לייצר מציאות ועתיד למוזיקה ולמוזיקאים בעיר. אנו קהילה רחבה ומגוונת של מוזיקאים ותומכי מוזיקה משלל רקעים, מעמדות, ז'אנרים וזהויות. 

משבר הקורונה נתן מכה קשה למוזיקאים, אבל הוא דחף אותנו יותר מתמיד להתאגד, לעבוד יחד על מנת לייצר תרבות, תעסוקה ופרנסה יש מאין, בתקופה לא יציבה בה אי אפשר אפילו להיפגש בחלל משותף.

אממ"י - ארגון מוזיקאים ומוזיקאיות ירושלמי

החזון

להפוך את ירושלים לבירת תרבות בינלאומית, בעלת קהילות יוצרים/ות מגוונות, פעילות ועצמאיות (self sustaining), מקור השראה ולמידה לאמנים מכל העולם, מרכז תרבותי ארצי שמייצא את מיטב אמני ישראל.

אנחנו מאמינים כי כדי להגיע אל החזון הזה, הבסיס הוא הקהילה, שתצמיח מתוכה קשרים אנושיים, מפגש מוזיקלי עשיר, יזמות ויצירה משותפת.

אנחנו מעוניינים לייצר קהילה של יוצרים רבגוניים בירושלים, 

קהילה שמכילה ותומכת גם בכל מה שסובב את המוזיקה: אולפנים וחדרי חזרות, מועדוני הופעות, צלמים, מעצבים, כל בעל מקצוע שמתפרנס מקיומם של מוזיקאים וכל תחום שמוזיקה היא חלק מהיצירה שלו (תיאטרון וקולנוע לדוגמה).

אנו מאמינים שהעשרה ופיתוח של קהילת המוזיקאים תעשיר גם את כל האקו-סיסטם שמסביב לה:

  • מוזיקאים ומוזיקאיות ייקחו חלק פעיל בעיצוב התרבות והקהילה בעיר, כך שיווצרו אפשרויות פרנסה חדשות לאמני הקהילה ולאמני העיר בכלל. 

  • יווצרו במות של שיתופי פעולה רב-תחומיים.

  • יתחזק ויתפתח ערוץ התקשורת בין האמנים לבין הגופים הרשמיים בעיר.

 

עוד על הקונסולה

חיברנו יחד 10 כותבי שירה עם  20 מוזיקאים/ות ויחד בתהליך קצר וממוקד הפקנו מופע ואלבום של שירה מודרנית ירושלמית עכשווית. 

אל הפרויקט התווספו גם עשרות מבצעות, טכנאים, צלמות, עורכים, מעצבים, מנחות - כל אחד ואחת נתנו מעצמם לטובת היצירה ולבסוף- לקחו חלק בפרויקט למעלה מ- 50 איש ואישה. יצירה משותפת במיטבה.

פרויקט הקונסולה לוקח כשלושה חודשים, ומתחיל בפתיחת קול קורא לכותבים/ות ומלחינים/ות- לאחר שבועיים של הגשות ושבוע נוסף של מיונים ובחירה, יוצאים לדרך.

הכותבים והכותבות נפגשים ראשונים, ובמשך 3 מפגשים של למידה, כתיבה ומשוב בבית אורי צבי יוצרים לפחות שיר אחד כל אחד ואחת מהכותבים.

המוזיקאים והמוזיקאיות נפגשים לאחר מכן, קודם כל במפגש משותף של היכרות אחד עם השני ועם הטקסטים, מחולקים לצמדים ומתחילים לעבוד כל צמד על שיר של אחד הכותבים/ות.

במשך חודש וחצי המלחינים נפגשים אחד עם השני ועם המפיק המוזיקלי המלווה של הצמד, מלחינים, כותבים עיבוד ועושים חזרות עד שמגיעים לשלב ההקלטות בו כל התוצרים מוקלטים באולפני מזקקה- בשלב זה מתווספים לפרויקט נגנים מבצעים נוספים, בין אם מתוך המלחינים של הקונסולה, ובין אם מחוץ לקונסולה.

לסיכום התהליך עולים כל היוצרים, הכותבים המלחינים ומבצעים נוספים למופע ייחודי בו מציגים את תוצרי הפרויקט לראשונה.

ה״דוג׳ו״ (מרכז הרב-תחומי לאמנות ויצירה) המשיך את גלגולו של הפרויקט בשיתוף פעולה עם פסטיבל אאוטליין - בתערוכה ״מיד ליד״, הפכו שירי הקונסולה לנקודת מוצא ליצירות חדשות, הפעם בפרשנות מאוירת על-ידי חמישה מאיירים. התוצאה היא אסופת שירים המודפסת בטכניקה ייחודית ופונה לכל החושים דרך החיבור הקסום שבין דימוי חזותי, מוזיקה וטקסט.

 

צוות הקונסולה

 

משתתפים נוספים בקונסולה

תום יוגב - מלווה את הכותבים/ות

אורי קדישאי - הקלטה מיקס ומאסטר

אבישי אדלר - עיצוב גרפי

יעל האיתן - צילום סטילס

מור ברנשטיין - צילום וידאו וסטילס

חמדה אידל - מטעם בית אורי צבי

עינת גומל - מטעם עיריית ירושלים

לידיה מרטין ונועם כוזר - מטעם בר קיימא לתרבות

נגנים מבצעים בקונסולה (ע"פ סדר א'-ב')

אריאל לייקין-שירה ★ בר גבע-בס ★ זהר יער-קרן יער ★ חיים פסקוף-תופים ★ טליה ארדל-צ'לו ★ יונתן הרינגמן-קלידים ★ ליאור סולץ-פסנתר ★ נמרוד כ"ץ-טרומבון ★ נדב פרידמן-תופים ★ מעיין ג'יימס-סקסופון ★ רוזה סלומון-קונטרבס

דוג'ו - מרכז רבתחומי לאמנות ויצירה

ניהול אומנותי: אליקה לסקר פלדמן
הפקה: אורי דרוקמן
עיצוב: מאי ארביב
מאיירים: נעמה בן נחום, דותן מורנו, נועה ריץ', נטע פרץ, הילי עמנואל

 

הפרויקט נעשה בשיתוף

האגף לתרבות ואומנויות בעיריית ירושלים

בר קיימא לתרבות ע"ר

שותפים נוספים:

מזקקה

בית אורי צבי

אולפני פיוז

אולפני BOOXA

דוג'ו

פסטיבל אאוטליין

לנגן בכיף

נוקטורנו לייב

השותפים שלנו לקונסולה

דברו איתנו

תודה! נשתמע בקרוב